Diplome scolare

Evaluare la finalul clasei a IV-a. Teste. Comunicare in limba romana. Matematica Rasfoieste

Editura: Gimnasium
Autor(i) Elena AndreiGeorgiana BudulacuGeorgeta CincanAna Maria Matei
Categoria: MatematicaLimba romanaEvaluareClasa a-IV-aAuxiliare aprobate MEN 2018
Coordonator: Liliana Daniela Chivulescu
ISBN: 978-973-7992-73-4
Cod produs: Gimnasium-0027
An Aparitie: 2016
Format: A4
Interior: policrom

Pentru ca standardizarea este cuvantul de ordine al zilelor noastre, noi, autorii acestui auxiliar, ne-am propus sa oferim elevilor clasei a IV-a ce vor sustine evaluarea nationala un set de teste care sa respecte normele impuse de Ministerul Educatiei, dar care sa fie prezentate intr-o forma atractiva, stimulativa pentru gandirea si afectivitatea lor.

Materialul cuprinde 12 teste de limba romana si 12 teste de matematica ce vor ajuta elevii sa se familiarizeze cu tipurile de teste, cu intelegerea acestora, cu gasirea de informatii necesare si utile rezolvarii sarcinilor de lucru. Feedback-ul se poate obtine imediat intrucat sunt oferite si raspunsuri ori explicatii privind rezolvarea sarcinilor propuse.

e-librariescolara.ro © 2019