Matematica clasa a X-a. Algebra - Geometrie - Trigonometrie Rasfoieste

Matematica clasa a X-a. Algebra - Geometrie - Trigonometrie
Editura: Icar
Autor(i) Madalina Georgia NicolescuCatalin Petru Nicolescu
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa a-X-aMatematicaAuxiliare aprobate MEN 2018
ISBN: 978-973-606-127-1
Cod produs: Icar-010
Format: 16.5x23.5

Matematica clasa a X-a. Algebra - Geometrie - Trigonometrie

Matematica clasa a X-a algebra geometrie trigonometrie. Sinteze de teorie, exemple rezolvate, exercitii si probleme. - Fixarea cunostintelor - Aprofundare cunostintelor - Performanta - Autoevaluare - Evaluare sumativa Editia a patra revizuita si adaugita.

e-librariescolara.ro © 2019