Invat sa citesc! Caiet de lucru. Varianta (A) (Dupa manual MEN autor Tudora Pitila, Cleopatra Mihailescu) Rasfoieste

Editura: Elicart
Autor(i) Cristina MartinElena Delia Chira
Categoria: Clasa IComunicare in Limba RomanaAuxiliare compatibile manuale MECClasa IComunicare in Limba RomanaAutor T Pitila - C Mihailescu
ISBN: 978-606-768-159-8
Cod produs: Elicart-080

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 9.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzi mai mici de 50 lei
  • 11.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzile mai mari de 50 lei

Acest auxiliar a fost avizat de Ministerul Educației Naționale, conform Anexei la Ordinul nr. 3530 din 04.04.2018, privind aprobarea auxiliarelor didactice din învățământul preuniversitar.

„Învăț să citesc” este o carte special creată pentru a-i călăuzi pe elevii din clasa I în aventura lor pe tărâmul lecturii.
Literele, cuvintele, propoziţiile și textele scurte se vor dezvă­lui în mod treptat, micii cititori descoperind încetul cu încetul tainele lecturii. Astfel, vor putea trece de la familiarizarea cu sensul cuvintelor la înțelegerea mesajului textului.
Acest auxiliar va deveni pentru copil un prieten de nădejde. Va fi prima carte pe care el o va putea citi de unul singur, de la început și până la final.

CUPRINS

Literele A, a