Istorie. Bacalaureat. 59 Teste

Categoria: BacalaureatIstorie
ISBN: 978-606-590-849-9
Cod produs: Booklet-0242

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 9.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzi mai mici de 50 lei
  • 11.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzile mai mari de 50 lei

Istorie. Bacalaureat. 59 Teste

Istorie – Bacalaureat – Teste vine in ajutorul elevilor de clasa a XII-a care se pregatesc pentru sustinerea examenului de Bacalaureat, dar poate fi utilizata si de catre profesori pentru evaluarea la clasa. Cartea contine: Sectiune de sinteze structurata in 9 teme care concentreaza intreaga materie predata la clasa. Fiecare tema este urmata de un test recapitulativ care exploateaza doar notiunile proaspat invatate. 50 de teste realizate in conformitate cu structura examenului de Bacalaureat. Modele complete de rezolvare, cu raspunsuri concludente si concise, foarte utile in autoevaluarea elevului.

e-librariescolara.ro © 2020