tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Joc-in-cioc. Comunicare in limba romana. Clasa pregatitoare. Clasa I
Editura: Carminis
Autor(i) Stela Gurzau
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa IComunicare in Limba RomanaClasa pregatitoareComunicare in Limba Romana
ISBN: 978-973-123-179-2
Cod produs: Carminis-0056

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 11.99 lei/colet prin Posta Romana

Joc-in-cioc. Comunicare in limba romana. Clasa pregatitoare. Clasa I

Auxiliarul didactic " Joc-in-cioc. Comunicare in limba romana " se conformeaza noii programe scolare pentru clasa pregatitoare si clasa I, propunand continuturi educationale cu caracter ludic, adecvate particularitatilor de varsta ale copiilor. Cartea este adresata scolarilor mici si adultilor care lucreaza cu acestia, adica invatatorilor/profesorilor si parintilor. Prima parte a lucrarii reprezinta un ghid metodic de organizare si desfasurare a activitatilor de invatare sub forma de jocuri. Ele constau in exercitii ludice aplicative, povesti cu talc, exercitii de dictie, texte dramatice, pilule umoristice, ghicitori, framantari de limba, cantece, jocuri de miscare, jocuri de rol etc. A doua parte cuprinde un pachet didactic de fise de jocuri pentru elevi, cu un bogat suport imagistic si un continut variat, gandite in scopul formarii competentelor de comunicare prevazute de programele scolare. Simultan cu dezvoltarea competentelor lingvistice, cartea vizeaza dezvoltarea atentiei, a memoriei, a gandirii analitico-sintetice, a capacitatii de rezolvare a unor situatii-problema, sporind creativitatea, increderea in sine si formand spiritul de echipa.

Produse asemanatoare
Recent adaugate
Geografie manual pentru clasa a VIII-a, autor Catalina Sandulache
Vlogger la 13 ani sau Buncarul cu bunataturi trasnite