tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa a-VI-aFranceza
ISBN: 978-606-590-806-2
Cod produs: Booklet-0483

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 11.99 lei/colet prin Posta Romana

Limba Moderna 2 Franceza caiet de lucru pentru clasa a VI-a

Limba Moderna 2 Franceza – caiet de lucru pentru clasa a VI-a Limba moderna 2 – Franceza – caiet de lucru pentru clasa a VI-a – se adreseaza elevilor si profesorilor, putand fi folosit atat pentru studiul individual, cat si pentru activitatea din clasa. Eficient si usor de utilizat, caietul vizeaza: imbogatirea vocabularului uzual, aprofundarea notiunilor de gramatica, dezvoltarea competentelor de receptare, exprimare si redactare a diferitelor tipuri de mesaje orale si scrise. Caietul de lucru contine notiuni de: • vocabular: caracterul, emotiile si sentimentele, familia, meseriile, partile corpului, activitatile scolare, activitatile cotidiene, starea vremii, mijloacele de transport; • intelegerea textului scris: texte care ii ajuta pe elevi sa isi dezvolte abilitatile de receptare a mesajelor in diferite contexte de comunicare; • gramatica: substantivul, adjectivul (calificativ, demonstrativ), numeralul, verbele uzuale de grupele I, II, III, la indicativ prezent, viitor apropiat, imperativ; • comunicare orala si scrisa: dialoguri in situaţii de comunicare uzuala: cartea postala, mesajul electronic, scrisoarea. Exercitiile propuse ii antreneaza pe elevi in activitati de completare, asociere, selectare a variantei corecte, reconstituire a unor propozitii, precum si in activitati de intelegere a textului, de comunicare orala si de scriere creativa. Caietul include varianta digitala a acestuia. iN CONFORMITATE CU PROGRAMA sCOLARa.

Produse asemanatoare
Recent adaugate