Limba si literatura romana caiet de lucru pe unitaţi pentru clasa a V-a

Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa a-V-aRomana
ISBN: 978-606-590-728-7
Cod produs: Booklet-0233

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 9.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzi mai mici de 50 lei
  • 11.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzile mai mari de 50 lei

Limba si literatura romana caiet de lucru pe unitaţi pentru clasa a V-a

Limba si literatura romana – caiet de lucru pe unitati de invatare pentru clasa a V-a este un auxiliar care propune o serie de exercitii atractive ce pot fi rezolvate fie acasa, individual, fie in clasa, cu ajutorul profesorului. Caietul contine: – evaluari initiale; – fise de lucru cu exercitii care vizeaza toate continuturile din programa scolara; – teste recapitulative; – sectiuni de autoevaluare. Activitatile de invatare urmaresc formarea unor competente de exprimare orala si de intelegere a textelor literare si nonliterare, dar si aprofundarea cunostintelor de gramatica. Elaborata in acord cu programa scolara, cartea este eficienta in sedimentarea cunostintelor de clasa a V-a si stimuleaza procesul de invatare prin diversitatea activitatilor propuse.

e-librariescolara.ro © 2020