tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Limba si literatura romana caietul elevului pentru clasa a VI-a (dupa manual MEN - autor Petru Bucurenciu)

Editura: Aramis
Autor(i) Petru BucurenciuMariana NorelMihaela Dragu
Categoria: Clasa a-VI-aRomanaClasa a-VI-aLimba si literatura romana
ISBN: 978-606-009-069-4
Cod produs: Aramis-1346
An Aparitie: 2018

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 11.99 lei/colet prin Posta Romana

Aprobat M.E.N. 2018
Limba și literatura română – caietul elevului pentru clasa a VI-a, semnat de Mariana Norel, Petru Bucurenciu și Mihaela Dragu, facilitează elevilor o călătorie interesantă prin diferite genuri literare, prin literatura română sau universală, clasică sau contemporană. Oferind căi inedite de pătrundere în tainele limbii, auxiliarul stimulează dorința și interesul elevilor pentru lectură și permite conștientizarea importanței acestei discipline de studiu pentru viața de zi cu zi – socială, profesională, culturală.
Textele variate, literare și nonliterare (continue, discontinue, multimodale), sunt însoțite de aplicații care permit exersarea, consolidarea, aprofundarea competențelor dobândite, într-un mod atractiv, interactiv și interdisciplinar.

Aprofundarea studiului limbii și al literaturii române prin intermediul auxiliarului Limba și literatura română – caietul elevului pentru clasa a VI-a, semnat de Mariana Norel, Petru Bucurenciu și Mihaela Dragu, va deveni o plăcere, grație varietății textelor propuse și a diversității aplicațiilor.

Produse asemanatoare
Recent adaugate
Caietul meu de exercitii invat sa numar 5-6 ani
Fise de lectura si redactare clasa a V-a