Limba si literatura romana caietul elevului pentru clasa a VI-a (dupa manual MEN - autor Petru Bucurenciu)

Editura: Aramis
Autor(i) Petru BucurenciuMariana NorelMihaela Dragu
Categoria: Clasa a-VI-aRomana
ISBN: 978-606-009-069-4
Cod produs: Aramis-1346
An Aparitie: 2018

Aprobat M.E.N. 2018
Limba și literatura română – caietul elevului pentru clasa a VI-a, semnat de Mariana Norel, Petru Bucurenciu și Mihaela Dragu, facilitează elevilor o călătorie interesantă prin diferite genuri literare, prin literatura română sau universală, clasică sau contemporană. Oferind căi inedite de pătrundere în tainele limbii, auxiliarul stimulează dorința și interesul elevilor pentru lectură și permite conștientizarea importanței acestei discipline de studiu pentru viața de zi cu zi – socială, profesională, culturală.
Textele variate, literare și nonliterare (continue, discontinue, multimodale), sunt însoțite de aplicații care permit exersarea, consolidarea, aprofundarea competențelor dobândite, într-un mod atractiv, interactiv și interdisciplinar.

Aprofundarea studiului limbii și al literaturii române prin intermediul auxiliarului Limba și literatura română – caietul elevului pentru clasa a VI-a, semnat de Mariana Norel, Petru Bucurenciu și Mihaela Dragu, va deveni o plăcere, grație varietății textelor propuse și a diversității aplicațiilor.

e-librariescolara.ro © 2019