Limba si literatura romana. Evaluarea Nationala 2019. Clasa a VIII-a Rasfoieste

Cod produs: Paralela-420
An Aparitie: 2018

SAU

Esti interesat de acest produs? Trimite adresa de e-mail si numarul de telefon, iar noi te vom contacta pentru detalii.

Telefon:

Cantitate:

Trimite cererea

Limba si literatura romana. Evaluarea Nationala 2019. Clasa a VIII-a

Avizat M.E.N. conform O.M. nr. 3022/8.01.2018 GHIDUL COMPLET DE PREGATIRE A EXAMENULUI DE EVALUARE NATIONALA pentru proba de limba si literatura romana este în concordanta cu programa scolara în vigoare si cu toate manualele aprobate de M.E.N.Algoritmul de pregatire pentru examen include cinci etape: Învata definitia! -> Aplica în compuneri! ->Model de compunere -> Aplicatii -> Antreneaza-te pentru examen!Un prim element de noutate, care face din aceasta lucrare un instrument extrem de util pentru elevi si profesori îl reprezinta aplicatiile practice grupate în 30 de seturi de întrebari structurate, care faciliteaza antrenamentul concentrat pe: a. Literatura; b. Fonetica, vocabular, acord; c. Ortografie, punctuatie, forme corecte; d. Morfologie si sintaxa. Un alt element de noutate al ghidului este dat de Fisa de administrare a testului, asociata testelor de antrenament, cu functii multiple: ofera un feedback imediat celui care învata, dar si profesorilor si parintilor, permite autoevaluarea, monitorizeaza progresul individual si motiveaza elevul sa atinga, pas cu pas, nivelul maxim în pregatirea pentru examen.Lucrarea cuprinde: • Precizarile Centrului National de Evaluare si Examinare cu privire la structura subiectelor pentru Evaluarea Nationala • Notiuni teoretice, modele de compuneri, seturi specializate de întrebari structurate • 80 de teste (dintre care 20 fara sugestii de rezolvare) realizate dupa modelul celor elaborate de M.E.N.

e-librariescolara.ro © 2018