tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Limba si literatura romana. Suport teoretic si exercitii aplicative. Clasa a VI-a

Editura: Intuitext
Autor(i) Catalina PopaOmorica Tofan
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa a-VI-aRomana
ISBN: 978-606-8681-88-7
Cod produs: Intuitext-6-01
An Aparitie: 2018

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 11.99 lei/colet prin Posta Romana

Auxiliarul este structurat in sapte unitati: Bine ai venit in clasa a aVI-a!, In zbor, E-Fabule, Aventura ne cheama, Destinatar: copilarie, Argumente de primavara, Romania pitoreasca, Bun venit, vacanta! fiecare abordand comunicarea dintr-o perspectiva complexa. Lucrarea se constitue intr-un material unitar, circular, gandit ca o poveste in care elevul este personajul principal. Lectura nu devine placere decat daca intra in joc creativitatea, daca textul ofera elevilor posibilitatea de a-si pune la incercare aptitudinile proprii. De aceea, textele din literatura romana si universala, dar si cele nonliterare au fost selectate astfel incat sa fie resurse pentru dezvoltarea imaginatiei, a creativitatii, a capacitatii de receptare a valorilor estetice. Prin organizarea in secvente specifice, menite sa faciliteze procesul de invatare: Foloseste-ti cunostintele!, Descopera!, Exerseaza!, Dovedeste-ti creativitatea!, dar si prin sectiunea Important ce contine explicatia notiunilor noi si prezentarea elementelor de teorie, lucrarea se recomanda drept un auxiliar consistent, oferind o completare dinamica si eficienta a manualelor. Auxiliarul contribuie la optimizarea procesului de predare-invatare-evaluare cu ajutorul lectiilor recapitulative. Pentru o experienta de invatare completa, auxiliarul acorda atentie procesului de evaluare si asigura corectitudinea stiintifica a itemilor de evaluare si autoevaluare. Fiecare unitate contine probe de evaluare, prin intermediul carora itemii evalueaza informatia relevanta.

Produse asemanatoare
Recent adaugate
Caietul meu de exercitii invat sa numar 5-6 ani
Fise de lectura si redactare clasa a V-a