Latina

Limba latina Verbul - di..
Limba latina. Verbul  este un dispozitiv cu un format inovator, usor de utilizat, ce cuprinde p..
Limba latina. Manual pen..
Manualul este realizat in conformitate cu programa analitica aprobata de Ministerul Educatiei Nation..
Dictionar de maxime, ref..
..
..
Gramatica limbii latine ..
Gramatica limbii latine reprezinta un valoros instrument de invatare foarte necesar atat elevilor, c..
Limba latina. Manual pen..
Noutatea acestui manual este conferita de: 1. Tabelul cronologic - in care sunt enumerate cele mai i..
Limba latina. Manual pen..
Fiecare modul dispune de: - prezentarea sintetica, sincronica si diacronica, a autorilor si operei l..
Limba latina. Manual pen..
Potrivit recomandarilor programei, se vor studia trei autori (Cicero, Titus Livius, Petronius) repre..
Limba latina. Manual pen..
Autoarele au apelat la cel mai autorizat ghid, Titus Livius, pentru a depana, prin labirintul istori..