tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Categoria: EducativLimbi straineLatinaManuale scolareClasa a-X-aLatina
ISBN: 978-973-50-4912-6
Cod produs: HumEd-0030

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier sau Posta Romana in orice localitate din tara.

Pentru comenzile de pana la 200 lei costul transportului este de:

• 12.99 lei/colet prin Posta Romana

Limba latina. Manual pentru clasa a X-a

Noutatea acestui manual este conferita de: 1. Tabelul cronologic - in care sunt enumerate cele mai importante evenimente din istoria Romei, in romana si latina ( prilej adecvat de a exersa sintaxa propozitiei, a frazei). 2. Lectii de sinteza. 3. Relatari succinte (in romana si latina), care cuprind continutul celor sapte carti referitoare la razboiul cu gallii, scrise de Caesar,opera de capatai pentru orice invatacel care studiaza limba latina. 4. Integrarea textului latinesc intr-un context romanesc, pentru facilitarea intelegerii textului latinesc. 5. Includerea unor texte suplimentare pentru elevii olimpici. 6. La evaluarea finala, s-au inclus cinci modele de teste, foarte asemanatoare cu cele pe care le rezolva elevii de clasa a XII-a la bacalaureat, in vederea orientarii optiunii elevilor pentru proba de limba latina la bacalaureat. 7. Pentru a mentine contactul elevilor cu fondul paremiologic latin, atat de bogat, s-a introdus o rubrica de proverbe, un exercitiu simplu de memorare, de invatare a unor structuri gramaticale si a unui vocabular minim.

Produse asemanatoare
Recent adaugate
Dimineata pierduta Editia de buzunar
Din lumea celor care nu cuvanta