tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

ISBN: 978-606-38-0194-5
Cod produs: Niculescu-0565
An Aparitie: 2011

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier sau Posta Romana in orice localitate din tara.

Pentru comenzile de pana la 200 lei costul transportului este de:

• 12.99 lei/colet prin Posta Romana

Rusa pentru incepatori cu CD audio

Intr-o nota distractiv si motivanta, manualul propune o initiere in limba rusa in noua lectii-episoade ale unei povestiri antrenante - in care studenta Ira face cunostinta in tren cu tanarul Misa, asa-zis director de banca, pe care ajunge sa-l gazduiasca in casa parintilor ei, pentru ca, pana la urma sa afle pe propria-i piele ca nu era decat un recidivist al furtului de icoane vechi -, asigurand o invatare sigura si rapida si, inainte de orice, mijlocind contactul cu rusa vorbita. Asigurand exersarea lexicului util unei viitoare calatorii intr-o tara cat un continent, numind aici, in principal, Federatia Rusa, sau, in orice caz, in oricare alte foste republici sovietice, in care nu are cum sa nu se mai vorbeasca si azi limba rusa, impartasind o multime de lucruri folositoare si amuzante despre Rusia, lucrarea nu uita insa cele mai importante notiuni de gramatica, inserate in structura recurenta a lectiilor (doua-patru unitati didactice, de invatare a limbii; un capitol de exersare a pronuntiei si de exercitii: folosind CD-ul si verificati-va cunostintele). Cursul ofera in final un vocabular rus-roman (adunand toate cuvintele din manual si trimitand la prima lor ocurenta). CD-ul audio reproduce dialogurile volumului, cate un vocabular minimal (cuvinte sau expresii in romana si in rusa, cu timpi dedicati exersarii pronuntiei de catre cursant).

Produse asemanatoare
Recent adaugate
Dimineata pierduta Editia de buzunar
Din lumea celor care nu cuvanta