Literatura pentru elevi

Magia povestilor - Antol..
Constituie un ajutor însemnat în realizarea unor activități eficiente de lectură, precum și stimul..
Magia povestilor - Antol..
Este un util și interesant suport pentru lectură dedicat elevilor de clasa I. Cartea conține po..
642 de exercitii de scri..
642 de exercitii de scriere creativa e un obiect simpatic, orice s-ar zice. Și, daca esti elev sau p..
American fairy tales and..
Cea mai mare colectie de literatura bilingva utila copiilor (si nu numai) care vor sa invete o limba..
American fairy tales and..
Cea mai mare colectie de literatura bilingva utila copiilor (si nu numai) care vor sa invete o limba..
Basme romanesti. Romania..
Basmele romanilor (16 ba..
In acest volum, Editura Paralela 45 reuneste cateva dintre cele mai cunoscute basme ale clasicilor l..
Biroul de investigatii n..
Tiril si Oliver primesc vizita doamnei Krogh. Cineva i-a spart casa, dar nu e deloc clar cu ce scop,..
Biroul de investigatii n..
Bunicul Franz e in Africa, in cautarea unei regine a junglei. Tiril si Oliver primesc un mesaj: buni..
Biroul de investigatii n..
S-a furat un tablou de mare valoare, iar politia a arestat imediat faptasul. Numai ca acesta sustine..
Buna dimineata, gorilelo..
Seria PORTALUL MAGICJack si sora lui mai mica, Annie, calatoresc in timp si spatiu dintr-o casuta se..
Cavaleri si castele. Inf..
Dupa aventura din Cavalerul misterios, Jack si Annie au avut multe intrebari: Cine erau cavalerii? I..
Cele mai frumoase basme..
Cele mai frumoase basme de Charles Perrault va sunt oferite intr-o noua aparitie editoriala a Editur..
Cele mai frumoase povest..
Creanga e altceva, nici narator taran, nici folclorist, culegator, prelucrator, basmele lui nu sunt ..
Contes et histoires fran..
Dinozaurii. Infojurnal..
Jack si Annie devin experti in dinozauriDupa aventura din Dinozaurii vin spre seara, Jack si Annie a..
Emoţii pe scena. Portal..
Jack si sora lui mai mica, Annie, calatoresc in timp si spatiu dintr-o casuta secreta, plina cu cart..
e-librariescolara.ro © 2019