Matematica. Manual pentru clasa a III-a (Rodica Chiran, Mihaela Ada Radu) Rasfoieste

Matematica. Manual pentru clasa a III-a (Rodica Chiran, Mihaela Ada Radu)
Editura: Aramis
Autor(i) Rodica ChiranMihaela Ada Radu
Categoria: EducativManuale scolareClasa a-III-aMatematica
ISBN: 978-606-706-236-6
Cod produs: Aramis-866
An Aparitie: 2016
Nr Pagini: 72+72

Momentan livrarile prin Posta Romana sunt suspendate.

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

Matematica. Manual pentru clasa a III-a (Rodica Chiran, Mihaela Ada Radu)

Manualul de Matematica pentru clasa a III-a urmareste in mod fidel programa scolara a disciplinei si inlesneste invatarea prin simplitatea si acuratetea predarii. Totul este tratat intr-un mod cat se poate de atractiv, menit sa sprijine procesul didactic prin actiuni participative care capteaza atentia si prin utilizarea de procedee moderne. Matematica este o prezenta permanenta in viata noastra de zi cu zi, nu o disciplina abstracta. Propunem o abordare din perspectiva orientarii demersului didactic centrat pe competențe, cu accentuarea scopului pentru care se invata. Prin activitati de invatare ancorate in viata cotidiana, manualul nostru aduce un plus de concretete si ii sprijina pe elevi sa gandeasca critic asupra problemelor curente. Invatarea bazata pe elemente din universul copilului il determina pe acesta sa inlature momentele de indoiala si sa se aplece cu incredere asupra acestei discipline, pe care o va percepe ca pe o cale de dobandire a intelegerii. Manualul de Matematica pentru clasa a III-a aprobat prin OMECS 3116/02.02.2016 continua demersul didactic al manualelor Aramis de Matematica si explorarea mediului pentru clasele I si a II a.

e-librariescolara.ro © 2020