Manual - Limba si literatura romana clasa a III-a, Semestrul I (contine CD cu manualul in format digital)

Editura: Ars Libri
Autor(i) Adina Grigore
Categoria: EducativManuale scolareClasa a-III-aRomana
ISBN: 978-606-574-899-6
Cod produs: Arslibri-202
Disponibilitate: In stoc Discount: 25%

La auxiliarele pentru prescolari si scolari ale editurii Ars Libri beneficiati de urmatoarele reduceri:

• 25% indiferent de cantitatea comandata
  • 27% pentru 3 titluri comandate la clasa de elevi ( minim 15 buc/titlu )
  • 32% pentru 4 titluri comandate la clasa de elevi ( minim 15 buc/titlu )

Aprobat prin Ordinul ministrului Educatiei Nationale si Cercetarii Stiintifice nr. 3054/ 12.01.2016 Este structurat pe 6 unitati de invatare, cu tematici din sfera de interes a copiilor, promovand valori si atitudini pozitive. Continuturile propuse sunt abordate gradual si logic, accentele formative fiind orientate catre valorizarea intereselor elevilor din perspectiva exprimarii de idei, de opinii si de emotii, pe tematici relevante pentru experientele proprii. Prin intermediul aplicatiilor din manual sunt incurajate comunicarea eficienta si socializarea. Elementele multimedia din manualul digital se remarca prin diversitate, ele fiind realizate in concordanta cu particularitatile nivelului de varsta, contribuind la cresterea valorii didactice.

e-librariescolara.ro © 2019