Matematica manual Clasa a IV-a Semestrul I (+CD)

Editura: Art Educational
Autor(i) Mariana Mogos
Categoria: EducativManuale scolareClasa a-IV-aMatematica
Cod produs: Art-037
Disponibilitate: Indisponibil Discount: 10%

Matematica manual Clasa a IV-a Semestrul I (+CD)

Manual declarat caștigator de Consiliul Național de Evaluare și Examinare prin decizia din 25.07.2016 și aprobat prin OMENCȘ nr. 5136 din 5.09.2016. Manualul de matematica pentru clasa a IV-a propune o maniera de abordare didactica a conținutului disciplinei care le permite elevilor sa identifice și sa rezolve probleme cotidiene utilizand cunoștințele, abilitațile și metodele specifice matematicii.

e-librariescolara.ro © 2019