Educatie muzicala, manual pentru clasa a V-a

ISBN: 978-606-706-629-6
Cod produs: Aramis-1248
An Aparitie: 2017

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 9.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzi mai mici de 50 lei
  • 11.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzile mai mari de 50 lei

Educatie muzicala, manual pentru clasa a V-a

• Prezentarea impecabila a continutului: imaginile si materialele audiovideo sustin foarte bine textul, in conformitate cu noua programa scolara pentru clasa a V-a. • Prezentarea originala si atractiva: aproape fi ecare lectie debuteaza cu dialoguri intre compozitorul Wolfgang Amadeus Mozart si Viorel sau Viorel si Adela, elevi in clasa a V-a. Autorii s-au straduit sa evite abordarea monotona si arida a problemei muzicale, introducand o nota de umor si relaxare. Cum altfel ar putea fi perceputa imaginea lui Mozart luand startul in pozitia specifi ca unui performer sportiv al probei de viteza, Usain Bolt, sau Mozart prestidigitator ori Mozart jucand o sarba cu copiii si tot felul de alte ipostaze in care apare marele compozitor in visele lui Viorel. Fiecare problema muzicala este exemplifi cata prin cantece atent alese si create, unele fi ind nou propuse. Toate cantecele au darul de a-i incanta atat pe profesori, cat si pe elevi.Va garantam: • Exceptionala calitate a con ti nutului • Competenta recunoscuta a au to rilor • Tinuta grafi ca de exceptieContine CD cu editia digitala a manualului.

e-librariescolara.ro © 2020