Geografie. Manual pentru clasa a V-a

Cod produs: EDP-0175
An Aparitie: 2009

Geografie. Manual pentru clasa a V-a

Manualul de Geografie pentru clasa a V-a , bine apreciat de comisia de evaluarea a manualelor alternative, pune la dispozitia elevilor si profesorilor elemente de geografie fizica (Pamantul-corp cosmic, Alcatuirea interna, relieful, Atmosfera, Hidrosfera, Biosfera, Solurile) elemente de geografia populatiei si asezarilor umane, geografie economica, in conformitate cu prevederile programei scolare. Avand un continut stiintific riguros, lucrarea reprezinta si un compendiu de geografie pentru cei interesati de acest domeniu.

e-librariescolara.ro © 2020