Educatie muzicala. Manual pentru clasa a V-a

Cod produs: EDP-0138
An Aparitie: 2009

Educatie muzicala. Manual pentru clasa a V-a

Manualul de Educatie muzicala pentru clasa a V-a este aprobat de comisia de specialitate a Ministerului Educatiei, este conceput de autori de prestigiu si cuprinde elemente variate de educatie muzicala: ritmul, melodia, tempoul, timbrul vocal, elemente melodice si ritmice. Cuprinde un variat repertoriu de cantece si un mic dictionar de termeni muzicali. Manualul de Educatie muzicala pentru clasa a V-a este aprobat de comisia de specialitate a Ministerului Educatiei, este conceput de autori de prestigiu si cuprinde elemente variate de educatie muzicala: ritmul, melodia, tempoul, timbrul vocal, elemente melodice si ritmice. Cuprinde un variat repertoriu de cantece si un mic dictionar de termeni muzicali.

e-librariescolara.ro © 2020