Limba germana L2. Manual clasa a VI-a

Disponibilitate: indisponibil
An Aparitie: 2011

Limba germana L2. Manual clasa a VI-a

Manualul, elaborat in conformitate cu programa scolara aprobata de Ministerul Educatiei si Cercetarii si realizat cu sprijinul Institutului Goethe Inter Nations, este structurat pe 10 lectii, care includ exercitii recapitulative si de insusire a unor notiuni,de imbogatire a vocabularului si de fixare a cunostintelor de gramatica, texte si lecturi variate, precum si texte pentru verificarea cunostintelor, compendiu de gramatica si vocabular german-roman. Manualul, elaborat in conformitate cu programa scolara aprobata de Ministerul Educatiei si Cercetarii si realizat cu sprijinul Institutului Goethe Inter Nations, este structurat pe 10 lectii, care includ exercitii recapitulative si de insusire a unor notiuni,de imbogatire a vocabularului si de fixare a cunostintelor de gramatica, texte si lecturi variate, precum si texte pentru verificarea cunostintelor, compendiu de gramatica si vocabular german-roman.

e-librariescolara.ro © 2020