Matematica. Manual pentru cls. a VI-a - Petrion

An Aparitie: 2014
Editia: 1

Matematica. Manual pentru cls. a VI-a - Petrion

"Asigurând atingerea nivelului minim, acest manual oferă fiecărui elev posibilitatea să-şi dezvolte nestingherit pregătirea şi să realizeze progresul şcolar. În procesul de învăţare, fiecare elev va putea parcurge un anumit drum (mai scurt sau mai lung) în funcţie de resurse, de motivaţie şi de eforturi. Pentru asigurarea continuităţii în studiul matematicii, s-au făcut eforturi ca manualul să fie o continuare firescă a oricăruia dintre manualele alternative utilizate anterior."

e-librariescolara.ro © 2019