Educație tehnologica și aplicații practice manual pentru clasa a VII-a

An Aparitie: 2019
Format: 260 X 205

Educație tehnologica și aplicații practice manual pentru clasa a VII-a

Varianta digitala poate fi consultata AICI!Planificarea calendaristica poate fi descarcata de AICI!________________ Manualul de Educatie tehnologica si aplicatii practice pentru clasa a VII-a este realizat in concordanta cu actuala programa scolara si ofera o abordare a continuturilor intr-un mod practic si atractiv, stimuland dorinta elevilor de a studia si explora domeniile propuse. Este structurat pe patru unitati de invatare, corespunzatoare materialelor studiate: materiale textile, materiale lemnoase,materiale metalice, un material la alegere. Unitatea de invatare este constituita din: activitati specifice de actualizare a cunostintelor aferente materialului studiat, sugestii de proiecte, proiectul unitatii de invatare, etapele de realizare a proiectului, ateliere de creatie cu activitati variate, care se regasesc in cadrul fiecarei lectii, teme de portofoliu, teste de evaluare orientative, lectii de recapitulare/evaluare etc. Varianta digitala a manualului, prin imaginile, videoclipurile selectate si realizate, jocurile interactive pe care le pune la dispozitia elevilor si a profesorilor completeaza continuturile din manual. Secventele filmate prezinta in special operatiile tehnologice de obtinere a unui produs din materialele invatate. Exercitiile interactive ofera elevilor posibilitatea de a rezolva aplicatiile din manual, de a se autoevalua si corecta.

Pachet bibliografie cls a XII-a + 5 diplome
Pachet bibliografie cls a XI-a + 5 diplome