Limba franceza. Manual pentru clasa a VII-a

ISBN: 978-973-50-5802-9
Cod produs: HumEd-0064

Limba franceza. Manual pentru clasa a VII-a

Cartea se afla la confluenta celor 3 axe fundamentale: pragmatica, comunicativa si de autoinvatare. Continuand spiritul manualelor alternative anterioare, manualul urmareste consolidarea intelegerii si exprimarii orale, dar si dezvoltarea celor 4 comportamente (de receptor, de vorbitor, de cititor si de exprimare in scris). El contine: 6 unitati didactice, a cate 12 pagini fiecare, 2 recapitulari semestriale, 6 mape cultural-tematice, cate una pentru fiecare unitate, Dossier Culture-Infos, Guide de la communication, Recapitulatifs care cuprind: vocabular francez-roman, cuvinte si expresii, rezumatul structurilor gramaticale, texte-suport pentru intelegerea auditiva, tablou sinoptic. Fiecare lectie este structurata in 7 module (obligatorii si facultative) si se incheie cu o pagina de recapitulare Bilan.

e-librariescolara.ro © 2020