Matematica, M2, manual pentru clasa a XII-a

Categoria: EducativManuale scolareClasa a-XII-aMatematica
ISBN: 978-973-123-019-1
Cod produs: Carminis-0087

• 14.99 lei/colet prin Posta Romana pentru comenzile mai mici de 150 lei in orice localitate din tara

SAU

Esti interesat de acest produs? Trimite adresa de e-mail si numarul de telefon, iar noi te vom contacta pentru detalii.

Telefon:

Trimite cererea

Matematica, M2, manual pentru clasa a XII-a

Manualul are la baza PROGRAMA 1 si se adreseaza elevilor de liceu din clasa a XII-a de la urmatoarele filiere, profiluri si specializari: * filiera teoretica, profilul real, specializarea stiinte ale naturii: 2 ore/saptamana (TC) + 1 ora/saptamana (CD); * filiera tehnologica, toate calificarile profesionale: 3 ore/saptamana (TC). Acesta este conceput avand in vedere noul curriculum scolar elaborat pentru clasa a XII-a, vizand formarea de competente, valori si aptitudini in actul invatarii, elemente care sa dea posibilitatea elevilor sa perceapa mai usor dimensiunile realitatii inconjuratoare si sa aplice metodele matematice in situatii cat mai diverse.

e-librariescolara.ro © 2017