Comunicare in limba romana. Manual. Clasa I (vol. II) (contine CD)

Editura: Litera Educational
Autor(i) Florentina ChifuGabriela BarbulescuDaniela BesliuElena Niculae
Categoria: EducativManuale scolareClasa IComunicare in Limba Romana
Cod produs: LiteraEDU-012

Comunicare in limba romana. Manual. Clasa I (vol. II) (contine CD)

Manualul de Comunicare in limba romana pentru clasa I‚ a fost elaborat in conformitate cu programa scolara si este structurat in douasprezece unitati de invatare, cu teme din universul apropiat al copilului. Unitatile de invatare ofera o perspectiva interdisciplinara. Asigura abordarea complexa a comunicarii din perspectiva proceselor de receptare a mesajului oral si scris si de exprimare orala si scrisa. Activitatile propuse pun copiii in situatii de invatare concreta, valorificand experienta specifica varstei. Exercitiile de observare, completare, alegere, motivare, corectare, analiza, creatie solicita gandirea, memoria, imaginatia si creativitatea elevilor, implicandu-i in propriul demers de invatare si de dezvoltare. CONȚINE EDIȚIE DIGITALA. Manualul digital este imaginea fidela a continutului existent in manualul tiparit, avand in plus exercitii interactive, jocuri educationale, animatii, filme si simulari care aduc un plus de profit cognitiv.

e-librariescolara.ro © 2020