Manual - Dezvoltare personala clasa a II-a, Semestrul I (contine CD cu manualul in format digital)

Editura: Ars Libri
Autor(i) Adina Grigore
Categoria: EducativManuale scolareClasa a-II-a Dezvoltare personala
ISBN: 978-606-574-902-3
Cod produs: Arslibri-205
Disponibilitate: In stoc Discount: 25%

Aprobat prin Ordinul ministrului Educatiei Nationale si Cercetarii Stiintifice nr. 3053/ 12.01.2016 Este structurat pe 3 unitati de invatare, cu tematici din sfera de interes a copiilor, ce contribuie la dezvoltarea capacitatii elevului de a se autocunoaste si de a-si exprima intr-o maniera pozitiva interesele, aptitudinile, trairile personale, abilitatile de relationare si comunicare, reflectiile cu privire la invatare. Fiecare continut propus este insotit de cate o poveste educativa, prin intermediul careia se dezvolta la copii atitudini pozitive, finalitatea fiind dobandirea increderii in sine, starea de bine a copiilor, pregatirea lor pentru viata si pentru viitor. Elementele multimedia din manualul digital se remarca prin diversitate, ele fiind realizate in concordanta cu particularitatile nivelului de varsta, contribuind la cresterea valorii didactice.

e-librariescolara.ro © 2020