Matematica algebra, geometrie caiet de lucru clasa a VI-a initiere partea I Editia a V-a Rasfoieste

Editura: Paralela 45
Autor(i) Ion Tudor
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa a-VI-aMatematica
ISBN: 978-973-47-3414-6
Cod produs: Paralela-905
An Aparitie: 2021

Avizat M.E.C. conform O.M. nr. 3530/4.04.2018 Cea mai populara şi mai longeviva colectie de matematica din Romania, MATE 2000+, a Editurii Paralela 45, reprezinta de mai bine de doua decenii suportul numarul 1 de învatare a matematicii pentru majoritatea elevilor din învatamantul preuniversitar, atat prin activitatile matematice de consolidare şi aprofundare, cat şi prin activitatile de ameliorare şi dezvoltare, concepute în conformitate cu programele şcolare în vigoare. Seriile actuale ale acestei colectii ofera o gama diversa de exercitii şi probleme, sugestii metodice de predare şi învatare diferentiata, precum şi posibilitatea de a elabora planuri de predare-învatare-evaluare în functie de nevoile reale ale elevilor. Lucrarea de fata se constituie ca un veritabil ghid dedicat activitatilor de ÎNVatARE AMELIORATIV-REMEDIALa, prin exersarea mai amanuntita a unor exercitii şi probleme, astfel încat sa poata fi eliminate dificultatile de învatare: un ghid util în primul rand elevilor şi în egala masura profesorilor şi parintilor. Începand cu acest an scolar, aveti acces la aplicatia MATE 2000+, aplicatie destinata învatarii în sistem online; prin scanarea QR CODE-ului prezent în interiorul volumului tiparit, se ofera (în premiera pe piata cartii din Romania) acces la activitati de predare aflate în stransa legatura atat cu continuturile programei, cat si cu cele ale volumului tiparit.