tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Matematica algebra, geometrie caiet de lucru clasa a VIII-a initiere partea a II-a editia 2021 Rasfoieste

Editura: Paralela 45
Autor(i) Ion Tudor
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa a-VIII-aMatematicaLichidare de stocPromotii
ISBN: 978-973-47-3306-4
Cod produs: Paralela-807
An Aparitie: 2020

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier sau Posta Romana in orice localitate din tara.

Pentru comenzile de pana la 200 lei costul transportului este de:

• 12.99 lei/colet prin Posta Romana

Cea mai populara si mai longeviva colectie de matematica din Romania, MATE 2000+, a Editurii Paralela 45, reprezinta de mai bine de doua decenii suportul numarul 1 de invatare a matematicii pentru majoritatea elevilor din invatamantul preuniversitar, atat prin activitatile matematice de consolidare si aprofundare, cat si prin activitatile de ameliorare si dezvoltare, concepute in conformitate cu programele scolare in vigoare. Seriile actuale ale acestei colectii ofera o gama diversa de exercitii si probleme, sugestii metodice de predare si invatare diferentiata, precum si posibilitatea de a elabora planuri de predare-invatare-evaluare in functie de nevoile reale ale elevilor. Lucrarea de fata se constituie ca un veritabil ghid dedicat activitatilor de iNVatARE AMELIORATIV-REMEDIALa, prin exersarea mai amanuntita a unor exercitii si probleme, astfel incat sa poata fi eliminate dificultatile de invatare: un ghid util in primul rand elevilor si in egala masura profesorilor si parintilor. incepand cu acest an scolar, aveti acces la aplicatia MATE 2000+, aplicatie destinata invatarii in sistem online; prin scanarea QR CODE-ului prezent in interiorul volumului tiparit, se ofera (in premiera pe piata cartii din Romania) acces la activitati de predare aflate in stransa legatura atat cu continuturile programei, cat si cu cele ale volumului tiparit.

Produse asemanatoare
Recent adaugate