Matematica. Evaluare Naţionala 2020. Clasa a VIII-a

Cod produs: Paralela-573

Matematica. Evaluare Naţionala 2020. Clasa a VIII-a

Avizat M.E.N. conform O.M. nr. 3022/8.01.2018

GHIDUL COMPLET DE PREGĂTIRE A EXAMENULUI DE EVALUARE NAŢIONALĂ pentru proba de matematică este în concordanţă cu programa şcolară în vigoare şi cu toate manualele aprobate de M.E.N.

Un prim element de noutate, care face din acest ghid un instrument extrem de util pentru elevi şi profesori îl reprezintă temele recapitulative şi memoratorul introduse în lucrare. Rolul acestora este de a-i oferi elevului reperele solide de care are nevoie în sistematizarea cunoștinţelor acumulate și în organizarea eficientă a procesului de învăţare.
De asemenea, posibilitatea de a studia metodic baremele, răspunsurile şi sugestiile de rezolvare oferă un feedback imediat celui care învaţă, dar şi profesorilor şi părinţilor, permite autoevaluarea, monitorizează progresul individual şi motivează elevul să atingă, pas cu pas, nivelul maxim în pregătirea pentru examen.

Lucrarea cuprinde:

• Un memorator ce include cele mai importante noţiuni şi definiţii din programă
  • Teme recapitulative
  • 5 variante de subiecte pentru simularea din luna decembrie
  • 5 variante de subiecte pentru simularea din luna martie
  • 80 de variante de subiecte după modelul M.E.N.

Toate cele 90 de teste conţin bareme, răspunsuri şi sugestii de rezolvare.

e-librariescolara.ro © 2019