Matematica. Evaluare Nationala 2019. Clasa a VIII-a Rasfoieste

Cod produs: Paralela-421
An Aparitie: 2018

SAU

Esti interesat de acest produs? Trimite adresa de e-mail si numarul de telefon, iar noi te vom contacta pentru detalii.

Telefon:

Cantitate:

Trimite cererea

Matematica. Evaluare Nationala 2019. Clasa a VIII-a

Avizat M.E.N. conform O.M. nr. 3022/8.01.2018 GHIDUL COMPLET DE PREGATIRE A EXAMENULUI DE EVALUARE NATIONALA pentru proba de matematica este în concordanta cu programa scolara în vigoare si cu toate manualele aprobate de M.E.N. Un prim element de noutate, care face din acest ghid un instrument extrem de util pentru elevi si profesori îl reprezinta temele recapitulative si memoratorul introduse în lucrare. Rolul acestora este de a-i oferi elevului reperele solide de care are nevoie în sistematizarea cunoștintelor acumulate și în organizarea eficienta a procesului de învatare. De asemenea, posibilitatea de a studia metodic baremele, raspunsurile si sugestiile de rezolvare ofera un feedback imediat celui care învata, dar si profesorilor si parintilor, permite autoevaluarea, monitorizeaza progresul individual si motiveaza elevul sa atinga, pas cu pas, nivelul maxim în pregatirea pentru examen.Lucrarea cuprinde:Un memorator ce include cele mai importante notiuni si definitii din programaTeme recapitulative5 variante de subiecte pentru simularea din luna decembrie5 variante de subiecte pentru simularea din luna martie80 de variante de subiecte dupa modelul M.E.N. Toate cele 90 de teste contin bareme, raspunsuri si sugestii de rezolvare.

e-librariescolara.ro © 2018