Alte povesti cu talc Rasfoieste

Alte povesti cu talc
Editura: Minerva
Categoria: Literatura pentru eleviCarti pentru premiiCarti in ordine alfabeticaCel mai mic pret
Colectia: Biblioteca povestilor magice
ISBN: 978-606-009-139-4
Cod produs: Aramis-1425
An Aparitie: 2019

Alte povesti cu talc

Poveștile îi învață pe copii să asculte, să urmărească firul unei acțiuni, să facă legătura dintre imagine și ceea ce aud, să observe descrieri, însușiri, emoții, comportamente și limbaj.Repovestite de Cristian Constantin, noile istorioare continuă colecția Editurii Aramis, Biblioteca poveștilor magice, devenind, alături de ilustrațiile care le însoțesc, un instrument util în descoperirea lumii pentru cei mici. Așa cum v-au obișnuit deja, aventurile personajele magice pe care cei mici le vor descoperi între minunatele coperte ale acestui nou volum se încheie cu o morală.

e-librariescolara.ro © 2020