Pachet Frankenstein - editie bilingva romana engleza + medalie si diploma

Cod produs: Koob-010
An Aparitie: 2015

Pachet Frankenstein - editie bilingva romana engleza + medalie si diploma

Viktor Frankenstein, un talentat student la medicina, a descoperit secretul aducerii la viata a materiei moarte. Adunand material din cimitire si abatoare, el creeaza un urias cu o putere supraomeneasca. Dar, ingrozit de ceea ce a facut, fuge, abandonandu-l. Cum va reactiona Creatura cand se va trezi singura in lume, parasita de creatorul sau? Faimosul roman al lui Mary Shelley – mai mult decat o simpla naratiune horror – este repovestit intocmai, in imagini captivante, intr-o carte grafica de exceptie.

e-librariescolara.ro © 2019