Diplome scolare
Cadouri
La cumpararea acestui produs primesti 1 diploma cadou la alegere!

Pachet In caruselul vacantei clasa a II-a. Fise interdisciplinare 2017/2018 + medalie si diploma

Editura: Ars Libri
Autor(i) Adina Grigore
Categoria: EducativCaiete de vacantaClasa a-II-aPachete de premiereCaiet vacanta + medalie + diploma
Cod produs: Arslibri-389
An Aparitie: 2015

SAU

Esti interesat de acest produs? Trimite adresa de e-mail si numarul de telefon, iar noi te vom contacta pentru detalii.

Telefon:

Cantitate:

Trimite cererea

Este un material lucrativ interesant și necesar pentru activitatea independentă a elevilor în timpul vacanțelor. Abordarea interdisciplinară a textelor are rolul de a consolida cunoștințele dobândite prin intermediul disciplinelor de învățământ, printr-o mulțime de itemi tradiționali și moderni, care solicită gândirea, antrenează capacitatea de explicare a textului și de înțelegere a unui mesaj scris. Cartea este deosebit de atractivă și prin aplicarea metodelor active moderne și deosebit de utilă într-un demers susținut de învățare continuă. În acest sens, vizează interesul și implicarea activă, atât a cadrelor didactice, cât și a părinților pentru valorificarea eficientă a conținutului acestei cărți.

e-librariescolara.ro © 2019