tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Vacanta mare cu joy clasa a III-a
Editura: Joy
Autor(i) Roxana ToaderMonica GrozavuLivia ZegheruNicoleta Zanoaga
Categoria: EducativCaiete de vacantaClasa a-III-aClasa a-III-a
ISBN: 978-606-93353-5-2
Cod produs: Joy-070

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 11.99 lei/colet prin Posta Romana

Vacanta mare cu joy clasa a III-a

Asigura fixarea, consolidarea si recapitularea cunostintelor anterioare fiind baza pentru cunostintele ce vor fi dobandite in anul urmator; Teme atractive, in concordanta cu programa scolara si care respecta particularitatile de varsta ale copiilor; Exercitii de intelegere, completare, corectare, argumentare, transcriere, creativitate; Imbina cititul cu scrisul, jocul, coloratul si desenatul; Strategii didactice moderne, diverse, complexe; Abordare moderna a continuturilor si accesibilizarea lor; Material ilustrativ atractiv, complex, variat, individualizat pentru fiecare clasa; Continuturi si strategii didactice care antreneaza memoria, atentia si imaginatia elevilor; Structura bine definita si individualizata, clara si logica; Trecerea graduala a sarcinilor de lucru de la usor la greu, de la simplu la complex. Lectiile contin mesaje ce conduc catre valori ca: prietenie, respect, dragoste fata de natura etc.

Produse asemanatoare
Recent adaugate
Rosie si Buttercup
Vorbe la purtator in izmene pe calator