Reduceri speciale Ars Libri 40%

Arte vizuale si abilitat..
Prezentul material este realizat in conformitate cu programa pentru clasa a IV-a, aprobata M.E.N. pr..
Dezvoltare personala cla..
Constituie un material aplicativ, deosebit de important și util, dedicat elevilor și cadrelor didact..
Caiet de scriere - clasa..
Oferă școlarilor de clasa I un instrument de lucru care formeză și consolidează deprinderile de sc..
Cuvinte vrajite - Poezii..
..
Educatie civica pentru c..
Constituie un important suport aplicativ pentru realizarea finalitatii de integrare sociala a elev..
Educatie civica pentru c..
Ma pregatesc pentru conc..
Aceasta lucrare poate fi utilizata pe intreg parcursul anului scolar, atat pentru exersarea si siste..
Muzica si miscare clasa ..
Constituie suportul didactic indispensabil realizării practicii muzicale şi coordonării motrice, c..
Muzica si miscare clasa ..
Este un suport lucrativ care consolidează, în primă fază, achiziţiile fundamentale din etapa intuiti..
Muzica si miscare clasa ..
Este un important suport pentru formarea şi consolidarea deprinderilor motrice şi muzicale ale ele..
Muzica si miscare clasa ..
Reprezinta o oferta lucrativa pentru cei mai mici scolari care percep muzica intr-o maniera intuit..
e-librariescolara.ro © 2017