Romana

Lecturile scolarului cla..
O, ce veste minunata; Trei pastori; Cantec de stea; Plugusorul; Florile dalbe; Steaua sus rasare; So..
Gramatica prin teste-gri..
Gramatica prin teste-grilă – cu rezolvare completă și argumentată: • este un instrument modern și p..
Limba romana. Caietul el..
Textele propuse de autori va vor ajuta sa intelegeti mai bine cum se realizeaza comunicarea in texte..
Limba Romana. Teste gril..
Lucrarea se adresează absolvenţilor de liceu care doresc să susţină examen de admitere la Academia d..
Limba si comunicare. Tes..
Lucrarea de fatǎ se adreseaza: ● elevilor care se pregatesc pentru sustinerea Evaluarii Nationale de..
Limba si literatura roma..
Metoda stiu-descopar-aplic Clasa a VI-a Semestrul I Actuala serie de lucrari din colectia STIU-DESCO..
Limba si literatura roma..
Metoda stiu-descopar-aplic Clasa a VIII-a Semestrul al II-lea Actuala serie de lucrari din colectia ..
Limba si literatura roma..
Metoda stiu-descopar-aplic Clasa a VIII-a Semestrul I Actuala serie de lucrari din colectia STIU-DES..
Limba si literatura roma..
Lucrarea isi propune sa faciliteze procesul de predare-invatare, sa prezinte variante de tratare si ..
Limba si literatura roma..
Adresandu-se in primul rand elevilor si in mod deosebit pentru pregatirea examenului national de bac..
Limba si literatura roma..
Limba si literatura Roma..
AUXILIAR IN CONFORMITATE CU PROGRAMA SCOLARA IN VIGOARE APROBATA DE MECS Bibliografie recomandata in..
Literatura romana. Limba..
Literatura romana. Limba si comunicare pentru evaluare continua si bacalaureat Concepte literare, co..
Evaluare finala clasa a ..
AUXILIAR IN CONFORMITATE CU MODELELE ELABORATE DE MECS Bibliografie recomandata in cadrul Concursuri..
Ghid practic de literatu..
Ghid practic de literatura acopera aspectele teoretice de stilistica si teoria literaturii prevazute..
Limba si literatura roma..
Metoda stiu-descopar-aplic Clasa a VI-a Semestrul al II-lea Actuala serie de lucrari din colectia ST..
LIMBA SI LITERATURA ROMA..
LIMBA SI LITERATURA ROMA..
• repere de interpretare • exercitii Aceasta carte se adreseaza deopotriva elevilor si profesorilor,..
Caietul inteligent. Lite..
..