Sa citim primele cuvinte si texte! Rasfoieste

Sa citim primele cuvinte si texte!
Editura: Elicart
Autor(i) Nicoleta Popescu
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa pregatitoareComunicare in Limba RomanaAuxiliare aprobate MEN 2018
ISBN: 978-606-768-078-2
Cod produs: Elicart-106

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 9.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzi mai mici de 50 lei
  • 11.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzile mai mari de 50 lei

Sa citim primele cuvinte si texte!

Acest auxiliar a fost gandit pentru a-i ajuta pe scolarii cei mai mici, din clasa pregatitoare, sa invete sa citeasca.Cuvintele si textele scurte prezentate au ca scop familiarizarea copiilor cu litera, silaba, cuvantul si propozitia, in mod gradat. In acest fel, ei pot intelege sensul cuvintelor si, mai apoi, mesajul textului.Stiind ca fiecare copil citeste in ritmul sau propriu, aceasta carte isi propune sa ofere fiecaruia posibilitatea sa descopere cu usurinta tainele cititului.Auxiliarul „Sa citim primele cuvinte si texte!” se constituie intr-un instrument util la clasa, in cadrul orelor de comunicare in limba romana, dar poate fi folosit si de catre parintii care vor sa lucreze suplimentar cu copiii.

Avizat MEN nr. 3022 din 08.01.2018

e-librariescolara.ro © 2020