tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Sa deslusim tainele matematicii. Culegere pentru clasa a III-a. Editia a II-a Rasfoieste

Sa deslusim tainele matematicii. Culegere pentru clasa a III-a. Editia a II-a
Editura: Aramis
Autor(i) Rodica ChiranMihaela-Ada RaduAlina Pertea
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa a-III-aMatematicaCulegeri ciclul primar
ISBN: 978-606-009-198-1
Cod produs: Aramis-1567
An Aparitie: 2015

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier sau Posta Romana in orice localitate din tara.

Pentru comenzile de pana la 200 lei costul transportului este de:

• 12.99 lei/colet prin Posta Romana

Sa deslusim tainele matematicii. Culegere pentru clasa a III-a. Editia a II-a

Un mijloc excelent de fixare si aprofundare a cunostintelor, prezenta CULEGERE DE MATEMATICA pentru clasa a III-a vine in intampinarea nevoilor tuturor categoriilor de elevi, oferind posibilitatea deslusirii gradate – de la simplu la complex – a tainelor matematicii. Materialul inclus este structurat astfel incat sa raspunda fiecarei exigente curriculare, urmand capitol cu capitol actuala programa scolara si oferind posibilitatea antrenarii eficiente a mintii in scopul dezvoltarii unei gandiri logice si practice, capabila sa aplice notiunile abstracte in concretul inconjurator. Urmand pasii indicati de lucrarea noastra, acumularea se va face lin, aproape pe neobservate, iar trecerea la un nivel superior va veni de la sine, fara sfortari, insa cu bucuria reusitei, alimentand astfel dorinta de a merge mai departe. O recomandam atat elevilor, cat si indrumatorilor lor – dascali si parinti.

Produse asemanatoare
Recent adaugate
Ziua de nastere a lui Elmer
Voi avea grija de tine