tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Sa dezlegam tainele comunicarii. Clasa a II-a. Semestrul 2 (dupa manual MEN Cleopatra Mihailescu, Tudora Pitila) Rasfoieste

Editura: Carminis
Autor(i) Carmen Iordachescu
Categoria: Clasa a-II-aComunicare in Limba RomanaClasa a-II-aAuxiliare compatibile manuale MinisterClasa a-II-aComunicare in Limba RomanaAutor T Pitila - C Mihailescu
Colectia: Sa dezlegam tainele comunicarii
ISBN: 978-973-123-369-7
Cod produs: Carminis-0268
An Aparitie: 2018

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier sau Posta Romana in orice localitate din tara.

Pentru comenzile de pana la 200 lei costul transportului este de:

• 12.99 lei/colet prin Posta Romana

Colectia bine-cunoscuta continua cu Sa dezlegam tainele comunicarii. Clasa a II-a.
Realizata conform noii programe, aprobata prin O.M. nr. 3418/19.03.2013, lucrarea aplica viziunea interdisciplinara integrata, cu accent pe comunicare. Aceasta urmareste succesiunea temelor din manualul de Comunicare in limba romana. Clasa a II-a – Partea a II-a.
Intelegerea textelor literare si aprofundarea notiunilor invatate se realizeaza prin modalitati atractive si antrenante: dramatizari, dialoguri, jocuri de rol ilustrative, jocuri diverse. Totodata „Clubul de lectura“ propune frumoase texte, alese pentru ca elevii sa descopere placerea si utilitatea lecturii.
Varietatea exercitiilor si a rubricilor propuse – pe teme familiare copiilor – ii ajuta pe elevi in dobandirea competentelor de comunicare, de receptare corecta a mesajului oral sau scris, prin folosirea precisa a cuvintelor si exprimarea adecvata in situatii concrete de comunicare, precum si in redactarea unor scurte compuneri pe diverse teme.

Produse asemanatoare
Recent adaugate
Ziua de nastere a lui Elmer
Voi avea grija de tine