Sa dezlegam tainele comunicarii. Clasa I. Semestrul I. (Dupa manual MEN autor Olga Paraiala, Rodica Chiran) Rasfoieste

Editura: Carminis
Autor(i) Carmen Iordachescu
Categoria: Auxiliare scolareClasa IComunicare in Limba Romana
Cod produs: Carminis-0342
An Aparitie: 2018
Format: 205X260

SAU

Esti interesat de acest produs? Trimite adresa de e-mail si numarul de telefon, iar noi te vom contacta pentru detalii.

Telefon:

Cantitate:

Trimite cererea

Realizată conform programei în vigoare, Să dezlegăm tainele comunicării. Clasa I – Semestrul 1 aplică viziunea interdisciplinară integrată, cu accent pe comunicare. Lucrarea urmăreşte succesiunea temelor din noul manual de Comunicare în limba română.Clasa I, avizat în 2018, și este împărțită pe semestre, pentru a ușura ghiozdanul școlarului.
Învăţarea scris-cititului se realizează progresiv pe baza unei metode activ-participative. Varietatea exerciţiilor şi a jocurilor, a lecturilor şi a rubricilor propuse – pe teme familiare copiilor – stimulează gândirea logică şi creativitatea micilor şcolari. Îi antrenează totodată să comunice corect, învăţându-i să-şi exprime opinia, să îşi motiveze alegerile, să poarte un dialog organizat, să redacteze mesaje simple şi clare, să înţeleagă textele citite sau ascultate.

e-librariescolara.ro © 2018