Scrisorile verii. Caiet de vacanta. Clasa I

ISBN: 978-973-47-3169-5
Cod produs: Paralela-703
An Aparitie: 2020

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 9.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzi mai mici de 50 lei
  • 11.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzile mai mari de 50 lei

Scrisorile verii. Caiet de vacanta. Clasa I

Un concept unic pe piata editoriala prin prezentarea continuturilor sub forma corespondentei dintre copii, ori dintre acestia si adulti; se exerseaza in acest fel competenta de comunicare in situatii concrete de viata, lucru pe care programa scolara il subliniaza in repetate rânduri. Noutatile prezentelor lucrari constau in: – integrarea unor continuturi variate, din disciplinele de baza la ciclul primar: comunicare in limba româna, matematica si explorarea mediului, dezvoltare personala (la clasele I – II) si limba româna, matematica, stiinte ale naturii, educatie civica (clasele III-IV); – activitatile propuse sunt centrate pe invatarea prin descoperire, ca fundament al unei invatari solide, de lunga durata: copilul cerceteaza, se documenteaza, argumenteaza, formuleaza probleme si puncte personale de vedere; – jocurile propuse pun accent pe unele componente psihologice in plina dezvoltare la aceasta vârsta: atentia, gândirea critica, inteligenta emotionala, capacitatea de disociere si sinteza.

e-librariescolara.ro © 2020