tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Set caietele elevului clasa a III-a ( Limba si literatura romana + Matematica + Stiintele naturii )

Editura: Intuitext
Autor(i) Stefan PacearcaMirela MihaescuAnita DulmanCrenguta AlexeOtilia Brebenel
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa a-III-aMatematicaLimba si literatura romana
Cod produs: Intuitext3-10
Disponibilitate: In stoc Discount: 25%

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 11.99 lei/colet prin Posta Romana

Caietele de clasa a III-a au ca scop formarea si dezvoltarea competentelor specifice disciplinelor: Limba si literatura romana, Matematica si Știinte ale naturii. Autorii propun o abordare pedagogica interdisciplinara care asigura o dezvoltare progresiva a acestor competente. Setul contine 3 caiete: Caietul elevului pentru Limba si literatura romana, Caietul elevului pentru Matematica, Caietul elevului pentru Știinte ale naturii. Caietele contin: resurse usor de parcurs, exercitii prezentate progresiv, sarcini cu grade diferite de dificultate, grafica atractiva.

Produse asemanatoare
Recent adaugate
Caietul meu de exercitii invat sa numar 5-6 ani
Fise de lectura si redactare clasa a V-a