Supercaietul meu de vacanta - clasa a II-a Comunicare in limba romana. Matematica si explorarea mediului

Editura: Elicart
Autor(i) Cristina MartinArina Damian
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa a-II-aComunicare in Limba RomanaClasa a-II-aCaiete si lecturi de vacanta Elicart
ISBN: 978-606-768-130-7
Cod produs: Elicart-146
An Aparitie: 2019

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 9.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzi mai mici de 50 lei
  • 11.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzile mai mari de 50 lei

Acest auxiliar a fost avizat de Ministerul Educației Naționale, conform Anexei la Ordinul nr. 3530 din 04.04.2018, privind aprobarea auxiliarelor didactice din invațamantul preuniversitar. A venit vacanta! Cei mici vor avea timp sa se bucure de soare, de plimbari cu bicicleta, de jocuri pe calculator, de excursii la mare sau la munte ...In calatoriile lor, nu vor uita insa de acest SUPERcaiet, care ii va purta in lumea literelor si a cifrelor, aducandu-le aminte ce au invatat in timpul anului scolar.Pe langa lecturi, exercitii si probleme, propunem activitati practice distractive, destinatii turistice, experimente amuzante, glume, jocuri si o multime de curiozitati interesante.Astfel, cand vor incepe in toamna clasa a III-a, elevii vor fi mai bine pregatiti, iar parintii si doamna invatatoare vor fi, cu siguranta, multumiti de evolutia lor.

e-librariescolara.ro © 2020