Supercaietul meu de vacanta - clasa pregatitoare Comunicare in limba romana. Matematica si explorarea mediului

Editura: Elicart
Autor(i) Cristina MartinNicoleta Popescu
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa pregatitoareComunicare in Limba RomanaClasa pregatitoareCaiete si lecturi de vacanta Elicart
ISBN: 978-606-768-124-6
Cod produs: Elicart-139
An Aparitie: 2018

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 9.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzi mai mici de 50 lei
  • 11.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzile mai mari de 50 lei

Acest auxiliar a fost avizat de Ministerul Educației Naționale, conform Anexei la Ordinul nr. 3530 din 04.04.2018, privind aprobarea auxiliarelor didactice din invațamantul preuniversitar. A venit vacanta! Cei mici vor avea timp sa se bucure de soare, de plimbari cu bicicleta, de jocuri pe calculator, de excursii la mare sau la munte ...In calatoriile lor, nu vor uita insa de acest SUPERcaiet, care le va aduce aminte de tot ce au invatat in timpul anului scolar.Gandit ca un caiet interdisciplinar, auxiliarul ii va purta pe copii in lumea povestilor si a desenelor animale, la circ, la spectacol sau la Gradina Zoologica.Cu siguranta cei mici nu se vor plictisi. Rezolvand exercitiile si problemele, care au grade diferite de complexitate, elevii vor incepe in toamna clasa I mai bine pregatiti.

e-librariescolara.ro © 2020