Teste pentru Evaluarea Nationala la finalul clasei a II-a. Citit-Scris. Matematica Rasfoieste

Editura: Cartea Romaneasca Educational
Autor(i) Aurelia Dinu
Categoria: EvaluareClasa a-II-a
Colectia: Evaluarea Nationala de nota 10
ISBN: 978-606-8982-10-6
Cod produs: CartRom-005
Pret Emag: 13.5714

SAU

Esti interesat de acest produs? Trimite adresa de e-mail si numarul de telefon, iar noi te vom contacta pentru detalii.

Telefon:

Cantitate:

Trimite cererea

Culegerea de fata este utila elevilor de clasa a II-a in vederea sustinerii cu succes a probei de evaluare a competentelor de receptare a mesajelor citite , a competentelor de producere a mesajelor scrise si a competentelor matematice  la finalul anului scolar. Proba consta in administrarea a trei teste, cate unul pentru fiecare tip de competenta vizata. Testele propuse respecta intru totul standardele metodologice elaborate de Ministerul Educatiei Nationale. Aceasta evaluare prevazuta de Legea Educatiei Nationale a devenit traditionala in invatamantul romanesc. Ea nu are consecintele obisnuite ale unui examen si ca atare notele obtinute de elevi nu se trec in catalog, ci are un caracter exclusiv formativ, de diagnoza si prognoza, cadrul didactic urmarind de fapt optimizarea, reglarea si ameliorarea procesului de predare-invatare. Rezultatele obtinute la aceasta evaluare ofera profesorului posibilitatea de a elabora planuri individualizate de invatare, iar parintilor, un reper al progresului scolar al propriilor copii. Succes maxim tuturor!

e-librariescolara.ro © 2019