A ta vesnic, Lara Jean

ISBN: 978-606-40-0996-8
Cod produs: Trei-467

A ta vesnic, Lara Jean

Povestea scrisorilor Larei Jean continua! Lara Jean se bucura de cel mai frumos an final de liceu la care ar putea spera o fata. E indragostita lulea de iubitul sau, Peter; tatal ei in sfarsit se recasatoreste, cu vecina lor, doamna Rothschild; iar Margot, sora sa, vine acasa pe timpul verii, la momentul potrivit ca sa participe la nunta. Dar la orizont se intrevad schimbari. Cu toate ca Lara Jean se distreaza si lucreaza de zor la planificarea nuntii tatalui sau, nu poate trece cu vederea deciziile de viata importante pe care trebuie sa le ia. Cea mai urgenta e alegerea unei facultati, iar asta ii poate afecta relatia cu Peter. A fost de fata cand Margot a trecut prin aceste chinuri ale maturizarii. Acum Lara Jean e cea care urmeaza sa termine liceul, sa plece la facultate si sa-si lase in urma familia – si poate chiar si pe baiatul pe care il iubeste. Atunci cand inima si mintea iti spun lucruri diferite, de care dintre ele ar trebui sa asculti? „Povestea pe care o spune Jenny Han este fara varsta. Prima iubire, sa-ti gasesti propria identitate la scoala si acasa si sa faci fata tranzitiei delicate de la copilarie la maturitate – toate sunt teme universale ale literaturii pentru adolescenti, pe care Jenny Han le exploreaza magistral." – VOYA „Dialoguri savuroase, scene memorabile si personaje de neuitat – A ta vesnic, Lara Jean este o bijuterie de carte, aflata in topul celor mai bune romane pentru adolescenti." - School Library Journal Jenny Han a scris primul sau roman, Shug (2006), pe cand era inca la colegiu. Au urmat seriile de succes The Summer I Turned Pretty (bestseller New York Times) si Burn for Burn (scrisa impreuna cu Siobhan Vivian). Puteti afla noutati despre ea la DearJennyHan.com. De aceeasi autoare, la Editura Trei au aparut P.S. Te mai iubesc si-acum, Tuturor baietilor pe care i-am iubit (ambele ecranizate de Netflix, cu Lana Condor in rolul principal) si Vara in care am devenit frumoasa.