Atlas geografic scolar

Categoria: Enciclopedii. Atlase. AlbumeAtlaseAtlase scolare
ISBN: 978-963-352-272-1
Cod produs: Carto-01

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 9.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzi mai mici de 50 lei
  • 11.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzile mai mari de 50 lei

Atlas geografic scolar

Atlasul geografic este un material școlar destinat învățământului gimnazial și liceal, întocmit pe baza planului de învățământ, beneficiind de acreditarea Ministerul Educației și Cercetării. • Atlasul cuprinde 56 de pagini cu peste 80 de hărți fizice, administrative și climatice ale ariilor geografice ale lumii, prezintă țările și continentele globului. Hărțile sunt realizate într-o calitate de excepție, utilizând legendă și culori convenționale. • Materialul didactic, cuprinde și informații generale legate de domeniile : cosmografiei , hidrografiei , demografiei. geocronologiei , geomorfologiei , resurselor naturale, climei, economiei • Atlasele folosesc același culori și legendă convențională ca și hărțile de perete, făcând posibilă astfel utilizarea didactică optimă a acestora de câtre elevi și profesori.

e-librariescolara.ro © 2020