tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Clasa I

Pachet premiere 2022 Cla..
Pachetul contine: 1. In caruselul vacantei clasa I, 80 pagini 2. Lecturile scolarului clasa a ..
Pachet vacanta clasa I (..
Pachetul contine: • Fise de recapitulare si evaluare finala (Avizat MEN) - format A4, 48 pag. ..
Supercaietul meu de vaca..
A venit vacanta! Cei mici vor avea timp sa se bucure de soare, de plimbari cu bicicleta, de jocuri p..
Caietul meu de vacanta c..
Seria Caietul meu de vacanta. Activitati interdisciplinare contine activitati antrenante si placute ..
Cu vara in vacanta. Clas..
Cu vara in vacanta este un caiet de lucru transdisciplinar integrat, pentru toate disciplinele, conc..
In caruselul vacantei fi..
Bucurie, joc, miscare, soare mult si relaxare - le gasiti pe toate In caruselul vacantei. Veti putea..
In vacanta cu un rucsac ..
Conceput in jurul a 8 scenarii tematice, caietul de vacanta are ca personaj principal un rucsac crea..
Jurnal de vacanta clasa ..
Descopera alaturi de noi vacanta de vara, pe care o vom petrece impreuna intr-un mod distractiv, ins..
Scrisorile verii caiet d..
Un concept unic pe piata editoriala prin prezentarea continuturilor sub forma corespondentei dintre..
Vacanta mare cu joy clas..
Asigura fixarea, consolidarea si recapitularea cunostintelor anterioare fiind baza pentru cunostinte..
Vreau sa fiu cel mai bun..
Vreau sa fiu cel mai bun se adreseaza elevilor de 7 ani (clasa I), incurajandu-i sa se pregateasca p..
Caiet de vacanta pentru ..
..
Aventuri de vacanta clas..
Caiet transcurricular pentru clasa I. Creat in conformitate cu noua programa scolara, caietul de vac..
Aventuri in vacanta cu F..
..
Caiet de vacanta - Clasa..
Suita de publicatii destinate pregatirii suplimentare a elevilor de Clasa pregatitoare – a IV-a, con..
Caiet de vacanta pentru ..
Caietul de vacanță clasa 1 a Editurii Intuitext propune o sistematizare a achizițiilor din clasa 1, ..
Caiet pentru vacanta cla..
Cu o carte pe taramul va..
Lecturile continute in aceste carti au fost selectate astfel incat sa puna in miscare imaginatia cop..
Lecturi de vacanta pentr..
Campion la citit!   Descopera-ti viteza de citire! 1. Preseteaza pe telefonul mobil cr..
O vacanta de poveste cla..
Prezentul auxiliar a fost avizat de Ministerul Educatiei Nationale prin Ordinul nr. 3530 din 04.04.2..

e-librariescolara.ro © 2022