Clasa I

Diploma cadouIn caruselul vacantei fi..
Bucurie, joc, miscare, soare mult si relaxare - le gasiti pe toate In caruselul vacantei. Veti putea..
MedaliePachet  In caruselul vac..
MedaliePachet Caiet de activita..
Exercitii aplicative pentru recapitularea si consolidarea cunostintelor. ..
MedaliePachet In caruselul vaca..
Se prezintă drept un util și necesar suport de lucru pentru  activitatea independentă a elevilo..
Am invatat in clasa I..
■   Integrează conținuturile noii programei școlare afe­rente clasei I în unit..
Aventuri de vacanta clas..
Caiet transcurricular pentru clasa I. Creat in conformitate cu noua programa scolara, caietul de vac..
Diploma cadouCaiet de activitate inde..
Exercitii aplicative pentru recapitularea si consolidarea cunostintelor. ..
Caiet de vacanta clasa I..
Descopera alaturi de noi vacanta de vara, pe care o vom petrece impreuna intr-un mod distractiv, ins..
Diploma cadouCaiet de vacanta clasa I..
Aplicatiile propuse in cuprinsul acestui caiet de vacanta au la baza interdisciplinaritatea, atracti..
Caiet de vacanta pentru ..
Acest caiet de vacanta este conceput sub forma unei minunate calatorii a cunoasterii pe care elevii ..
Caiet de vacanta. Clasa ..
..
..
Diploma cadouCaiet pentru vacanta cla..
Asigura fixarea, consolidarea si recapitularea cunostintelor anterioare fiind baza pentru cunostinte..
Caiet pentru vacanta cla..
Caietul pentru vacanta propune o diversitate de continuturi bazate pe interdisciplinaritate si benef..
Caietul primei vacante (..
Lucrarea de fata se adreseaza tuturor bobocilor din clasa I, care au terminat poate cel mai dificil ..
Cu vara in vacanta. Clas..
Cu vara in vacanta este un caiet de lucru transdisciplinar integrat, pentru toate disciplinele, conc..
In caruselul vacantei cl..
Se prezintă drept un util și necesar suport de lucru pentru  activitatea independentă a elevi..
Diploma cadouJurnal de vacanta clasa ..
Mat, Ema, Tica si eu in ..
Tangențial, elevul are parte și de îmbinări ale unor cerințe ce țin de arte vizuale, de explorarea m..
Pachet de premiere 2018 ..
Pachet de premiere 2018 clasa I - Ideea 1 Conține Aventuri de vacanță - caiet transcurricular - cl..
MedaliePachet premiere clasa I ..
Pachetul contine: In caruselul vacantei clasa I; O lume minunata lecturi de vacanta clasa I; Fise in..
e-librariescolara.ro © 2019