Clasa I

Am invatat in clasa I..
■   Integrează conținuturile noii programei școlare afe­rente clasei I în unit..
Caiet de vacanta - clasa..
Caiet transcurricular pentru clasa I. Creat in conformitate cu noua programa scolara, caietul de vac..
Caiet de vacanta clasa I..
Aplicatiile propuse in cuprinsul acestui caiet de vacanta au la baza interdisciplinaritatea, atracti..
Caiet de vacanta. Clasa ..
..
Caiet pentru vacanta cla..
Asigura fixarea, consolidarea si recapitularea cunostintelor anterioare fiind baza pentru cunostinte..
Caiet pentru vacanta cla..
Caietul pentru vacanta propune o diversitate de continuturi bazate pe interdisciplinaritate si benef..
Caietul primei vacante (..
Lucrarea de fata se adreseaza tuturor bobocilor din clasa I, care au terminat poate cel mai ..
Cu vara in vacanta. Clas..
Cu vara in vacanta este un caiet de lucru transdisciplinar integrat, pentru toate disciplinele, conc..
Jurnalul meu scolar pent..
Dragi parinti, profesori si elevi, A fost confirmat stiintific: pe timpul vacantei de vara, copiii p..
Mat, Ema, Tica si eu in ..
Tangențial, elevul are parte și de îmbinări ale unor cerințe ce țin de arte vizuale, de explorarea m..
Vreau sa fiu cel mai bun..
Vreau sa fiu cel mai bun se adreseaza elevilor de 7 ani (clasa I), incurajandu-i sa se pregateasca p..
Aventuri de vacanta - cl..
Creat in conformitate cu noua programa scolara, caietul de vacanta surprinde aventurile lui Ciorapel..
Caiet de vacanta - clasa..
COMUNICARE IN LIMBA ROMANA, MATEMATICA SI CUNOASTEREA MEDIULUI. "Caietul de vacanta pentru clasa I "..
Caiet de vacanta clasa I..
Descopera alaturi de noi vacanta de vara, pe care o vom petrece impreuna intr-un mod distractiv, ins..
Caiet de vacanta pentru ..
Caiet cu exercitii, probleme si jocuri variate pentru elevii din clasa I ..
Caiet cu exercitii, probleme si jocuri variate pentru elevii din clasa I ..
Caiet de vacanta pentru ..
Caietul de vacanta pentru clasa I este structurat pe teme specifice vacantei (In parc, La bunici, La..
Caiet de vacanta pentru ..
Acest caiet de vacanta este conceput sub forma unei minunate calatorii a cunoasterii pe care elevii ..
Caiet de vacanta. Clasa ..
Comunicare in limba romana, matematica si explorarea mediului Caietul de vacanta pentru clasa I cont..
Comunicare in limba roma..
..
In caruselul vacantei cl..
Se prezintă drept un util și necesar suport de lucru pentru  activitatea independentă a elevi..
e-librariescolara.ro © 2017