Clasa I

Aprobat MENIn caruselul vacantei fi..
Bucurie, joc, miscare, soare mult si relaxare - le gasiti pe toate In caruselul vacantei. Veti putea..
Set clasa I 2018..
Setul contine: In caruselul vacantei - fise interdisciplinare clasa I 2018 , Magia povestilor - anto..
Aprobat MENAm invatat in clasa I..
■   Integrează conținuturile noii programei școlare afe­rente clasei I în unit..
Caiet de activitate inde..
Exercitii aplicative pentru recapitularea si consolidarea cunostintelor. ..
Exercitii aplicative pentru recapitularea si consolidarea cunostintelor. ..
Caiet de vacanta clasa I..
Aplicatiile propuse in cuprinsul acestui caiet de vacanta au la baza interdisciplinaritatea, atracti..
Caiet pentru vacanta cla..
Caietul pentru vacanta propune o diversitate de continuturi bazate pe interdisciplinaritate si benef..
Caiet pentru vacanta cla..
Asigura fixarea, consolidarea si recapitularea cunostintelor anterioare fiind baza pentru cunostinte..
Aprobat MENCu vara in vacanta. Clas..
Cu vara in vacanta este un caiet de lucru transdisciplinar integrat, pentru toate disciplinele, conc..
In caruselul vacantei cl..
Se prezintă drept un util și necesar suport de lucru pentru  activitatea independentă a elevi..
Jurnal de vacanta clasa ..
Descopera alaturi de noi vacanta de vara, pe care o vom petrece impreuna intr-un mod distractiv, ins..
Pachet special clasa I..
La achizitionarea Pachetului 1 ce contine Caietul de activitati independente si diploma primiti la S..
Pachet „Ne distram cu ..
Pachet „Ne distram cu Puf si Fin”, clasa I contine: caiet inderdisciplinar „Ne distram cu Puf si Fin..
Aprobat MENVreau sa fiu cel mai bun..
Vreau sa fiu cel mai bun se adreseaza elevilor de 7 ani (clasa I), incurajandu-i sa se pregateasca p..
Pachet de premiere 2018 ..
Pachet de premiere 2018 clasa I - Ideea 1 Conține Aventuri de vacanță - caiet transcurricular - cl..
Aventuri de vacanta clas..
Caiet transcurricular pentru clasa I. Creat in conformitate cu noua programa scolara, caietul de vac..
Caiet de vacanta. Clasa ..
..
..
Caietul primei vacante (..
Lucrarea de fata se adreseaza tuturor bobocilor din clasa I, care au terminat poate cel mai dificil ..
Jurnalul meu scolar pent..
Dragi parinti, profesori si elevi, A fost confirmat stiintific: pe timpul vacantei de vara, copiii p..
Mat, Ema, Tica si eu in ..
Tangențial, elevul are parte și de îmbinări ale unor cerințe ce țin de arte vizuale, de explorarea m..
Caiet de vacanta clasa I..
e-librariescolara.ro © 2018