Clasa I

Aprobat MENAm invatat in clasa I..
■   Integrează conținuturile noii programei școlare afe­rente clasei I în unit..
Aventuri de vacanta clas..
Caiet transcurricular pentru clasa I. Creat in conformitate cu noua programa scolara, caietul de vac..
Caiet de activitate inde..
Exercitii aplicative pentru recapitularea si consolidarea cunostintelor. ..
Exercitii aplicative pentru recapitularea si consolidarea cunostintelor. ..
Caiet de vacanta clasa I..
Descopera alaturi de noi vacanta de vara, pe care o vom petrece impreuna intr-un mod distractiv, ins..
Caiet de vacanta clasa I..
Aplicatiile propuse in cuprinsul acestui caiet de vacanta au la baza interdisciplinaritatea, atracti..
Caiet de vacanta pentru ..
Acest caiet de vacanta este conceput sub forma unei minunate calatorii a cunoasterii pe care elevii ..
Caiet de vacanta. Clasa ..
..
..
Caiet pentru vacanta cla..
Asigura fixarea, consolidarea si recapitularea cunostintelor anterioare fiind baza pentru cunostinte..
Caiet pentru vacanta cla..
Caietul pentru vacanta propune o diversitate de continuturi bazate pe interdisciplinaritate si benef..
Caietul primei vacante (..
Lucrarea de fata se adreseaza tuturor bobocilor din clasa I, care au terminat poate cel mai dificil ..
Aprobat MENCu vara in vacanta. Clas..
Cu vara in vacanta este un caiet de lucru transdisciplinar integrat, pentru toate disciplinele, conc..
In caruselul vacantei cl..
Se prezintă drept un util și necesar suport de lucru pentru  activitatea independentă a elevi..
Aprobat MENIn caruselul vacantei fi..
Bucurie, joc, miscare, soare mult si relaxare - le gasiti pe toate In caruselul vacantei. Veti putea..
Jurnal de vacanta clasa ..
Mat, Ema, Tica si eu in ..
Tangențial, elevul are parte și de îmbinări ale unor cerințe ce țin de arte vizuale, de explorarea m..
Pachet de premiere 2018 ..
Pachet de premiere 2018 clasa I - Ideea 1 Conține Aventuri de vacanță - caiet transcurricular - cl..
Pachet „Ne distram cu ..
Pachet „Ne distram cu Puf si Fin”, clasa I contine: caiet inderdisciplinar „Ne distram cu Puf si Fin..
Set clasa I 2018..
Setul contine: In caruselul vacantei - fise interdisciplinare clasa I 2018 , Magia povestilor - anto..
Supercaietul meu de vaca..
A venit vacanta! Cei mici vor avea timp sa se bucure de soare, de plimbari cu bicicleta, de jocuri p..
Aprobat MENVreau sa fiu cel mai bun..
Vreau sa fiu cel mai bun se adreseaza elevilor de 7 ani (clasa I), incurajandu-i sa se pregateasca p..
e-librariescolara.ro © 2018