Romana

Limba si literatura roma..
Prezentul material este realizat in conformitate cu programa pentru clasa a III-a, aprobata M.E.N. p..
Exercitii de limba si li..
Un suport didactic cu o arie extinsă în abordarea conţinutului ştiinţific şi literar al limbii rom..
Lecturile scolarului cla..
Lecturile scolarului clasa a III-a continua seria antologiilor pentru ciclul primar. Elevii vor gasi..
..
..
Limba si literatura roma..
Lucrarea este în conformitate cu programa școlară în vigoare și se recomandă folosirea acesteia împr..
Limba si literatura roma..
Caietul se adreseaza elevilor din invatamantul primar si cuprinde o colectie de lectii sub forma uno..
Sa dezlegam tainele text..
Colecția bine-cunoscută continuă cu Să dezlegăm tainele textelor literare. Clasa a III-a. Realizată..
Sa dezlegam tainele text..
Colectia bine-cunoscuta continua cu Sa dezlegam tainele textelor literare. Clasa a III-a. Realiza..
Set caiete Limba si Lite..
Caietele de clasa a III-a au ca scop formarea si dezvoltarea competentelor specifice disciplinelor: ..
Set caietele elevului cl..
Antologie de texte din l..
Antologia de fata combina atractivitatea si suspansul unor fragmente de neocolit in formatia cultura..
Antologie de texte liter..
Au trecut deja câțiva ani de când școala începe la 6 ani. Copiii intră în clasa pregătitoare si, la ..
Arta redactarii compuner..
Este un îndrumător practic pentru redactarea incipientă a unei propuneri în cadrul orelor de limba..
Caiet de evaluare - limb..
Caietul este structurat pe cele trei forme de evaluare: initiala, formativa si sumativa. Sarcinile d..
Caiet de evaluare - mate..
Caiet de lecturi recoman..
Lectura unor texte fundamentale, atat ale literaturii nationale, cat si ale celei universale, contri..
e-librariescolara.ro © 2017